Usługi informatyczne


Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą

+48 32 718 62 60
+48 607 723 838Backup i bezpieczeństwo

Co to jest backup?

    Backup to skuteczna metoda ochrony danych przed zniszczeniem i ich utratą, polegająca na wykonywaniu ich regularnych kopii bezpieczeństwa na nośnikach zewnętrznych lub w chmurze.
    Ideą archiwizacji, czyli backupu, jest możliwość odzyskania zabezpieczonych w ten sposób danych w sytuacjach awaryjnych, skutkujących utratą plików znajdujących się w komputerze.

    Założenia idealnego backupu:
  • Wykonywany automatycznie, czyli bez ingerencji Użytkownika. Pozwala to wykluczyć błąd ludzki i konieczność pamiętania o wykonaniu kopii bezpieczeństwa. Jedną z wielu zalet automatycznej archiwizacji danych jest jej regularność, co przekłada się na to, iż mamy możliwość posiadania zawsze aktualnych kopii cennych danych. Wystarczy raz ustalić harmonogram backupu, wybrać które pliki chcemy zabezpieczyć, a całą resztę wykona za nas program.
  • Zewnętrzna lokalizacja kopii bezpieczeństwa. To warunek konieczny, aby mieć pewość że kopie bezpieczeństwa cennych danych nie zostaną utracone na skutek zdażeń losowych takich jak powódź, pożar czy kradzież.

  • Dla naszych klientów, wdrażamy specjalistyczne oprogramowanie, które zachowuje powyższe warunki; tworzy regularnie kopię przyrostową, która przenoszona jest na urządzenie zewnętrzne (serwer) lub dysk sieciowy.

Powiedz nam, jak możemy Ci pomóc

Logotyp ItOne

+48 32 718 62 60
ul. Floriana 8
41-703 Ruda Śląska